Sunset Strip, West Hollywood

Jedna z najbardziej emblematycznych dzielnic Los Angeles położona jest na reprezentacyjnej alei Sunset Boulevard w zachodnim Hollywood. Jej fragment, ograniczony przez Phylis Street na zachodzie i Crescent Heights Boulevard na wschodzie, znany jest, jako Sunset Strip.

Ta popularna dzielnica rozrywkowa Miasta Aniołów obfituje w restauracje, bary, kluby nocne, lecz także hotele i sklepy i butiki. Znaleźc tu można także wiele scen i sali widowiskowych, przyciągających komików i muzyków. Przewinęły się przez nie między innymi takie gwiazdy jak The Doors, Frank Zappa, Van Halen i Guns N’Roses.

Sunset Strip zapada także w pamięć dzięki olbrzymiej liczbie billboardów reklamowych.

Sunset Strip nocą

Sunset strip nocą.

Aleja szczególnie widowiskowo wygląda nocą, kiedy neonowe światła reklam dodają jej szczególnego uroku.

Co zobaczyć na Sunset Strip w Los Angeles?

Barwna i gwarna, o każdej porze dnia, jak i nocą, aleja oferuje wiele atrakcji. Nie przegap zwłaszcza:

Roxy Theater
W jednym z najsłynniejszych klubów nocnych Los Angeles, należącym do znanego producenta Lou Adlera, niemal co wieczór posłuchać można muzyki na żywo. Grały, oraz bywały, w nim sławy takie jak John Lennon, Alice Cooper, Neil Young czy Genesis.

Znajdź więcej informacji na temat aktualnego programu na oficjalnej stronie internetowej Roxy Theater.

Warto jest także spróbować odwiedzić nieco ukryty bar, On The Rox, usytuowany powyżej klubu. Choć jest to miejsce dosyć selektywne pod względem wybory klientów, wieczorami, podczas których bar nie jest zarezerwowany na prywatne imprezy znajduje tu się także miejsce dla zwykłych ‘śmiertelników’.

The Comedy Store
Tak jak Roxy Theater nie jest teatrem, The Comedy Store bynajmniej nie jest sklepem. Ta, jedna z największych w Los Angeles scena dla artystów stand-up comedy przyciągnęła nazwiska takie jak David Latterman, czy Jay Leno.

Sprawdź aktualny program The Comedy Store.

Whiskey A Go-Go
Legendarny klub nocny Whiskey a Go-Go znany jest nie tylko, jako pierwszy klub w Stanach, który spopularyzował pokazy tancerek go-go (dla większego efekty występujące w klatkach zawieszonych wysoko nad ziemią), ale także, jako scena, na której kariery rozpoczęło wielu sławnych artystów, w tym The Doors, Led Zeppelin, The Stooges, Van Halen i Kiss. Dowiedz się więcej na stronie Whiskey a Go-Go.

The Troubadour
Na Sunset Strip mieści się także inny emblematyczny klub Los Angeles, The Troubadour. Otwarty w 1957 roku klub również poszczycić się może imponującą listą znanych muzyków, którzy przewinęli się przez jego scenę.

The Troubadour Los Angeles

The Troubadour – jedna z najlepszych scen muzycznych Los Angeles.

W 1968 roku miał tu miejsce pierwszy występ Joni Mitchell w Los Angeles, rok później materiał „Live at The Troubadour” nagrał Tim Buckley, zaś w 1970 roku na tej samej scenie odbył się amerykański debiut Eltona Johna. W tym samym roku, przy barze ‘Trubadura’ spotkali się przyszli frontmeni The Eagles, Don Henely i Glenn Frey, reszta zaś to historia…

Jeden z najsmutniejszych akapitów w historii klubu związany jest ze śmiercią Janis Joplin. Ciało aktorki znalezione zostało w pokoju pobliskiego hotelu dzień po imprezie zorganizowanej w The Troubadour.

Wyświetl oficjalną stronę internetową The Troubadour.