Nie przegap w San Diego: Point Loma

Choć na brak atrakcji w ścisłym centrum San Diego nie można narzekac, odwiedzając to największe miasto na południu Kalifornii, zdecydowanie warta polecenia jest także wizyta w oddalonej o około 12 km od Downtown dzielnicy Point Loma.

Point Loma mapa

Point Loma od centrum San Diego dzieli niecałe 20 minut drogi.

Górzysty półwysep, dzielący zatokę San Diego od Oceanu Spokojnego to miejsce niezwykle malownicze, oferujące zapierającą dech w piersiach panoramę San Diego, a także Pacyfiku.

Point Loma widok San Diego

San Diego widziane z Point Loma.

Point Loma to jednak nie tylko piękne widoki. Półwysep jest także miejscem o ciekawej historii. Na jego terenie znajduje się aż sześć zabytków wpisanych do amerykańskiego rejestru miejsc o randze historycznej – National Register of Historic Places. To tu właśnie, w 1542 roku przybiła do brzegu pierwsza europejska ekspedycja, zlecona przez Królestwo Hiszpanii.

Point Loma to także, z racji strategicznej pozycji, dwie bazy wojskowe, uniwersytet, strefa mieszkalna i handlowa. Nie ma co szukać tu jednak piaszczystych plaż, wybrzeże półwyspu jest kamieniste, miejscami klifowe, zaś wody oceanu dośc wzburzone.

Poniżej podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę odwiedzając Point Loma.

Hotel w San Diego – zarezerwuj na Hotels.com.

Atrakcje historyczne Point Loma

Jak już wspomnieliśmy, półwysep Point Loma odegrał ważną rolę w historii Kalifornii. Sporo o niej dowiedzie się można odwiedzając między innymi:

Old Point Loma Lighthouse – zabytkowa, wzniesiona w 1855 roku latarnia nie jest już w użytku, jednak jej odrestaurowane wnętrza otwarte są dla zwiedzających i cieszą się sporym zainteresowaniem turystów. Dowiedz się więcej o Old Point Loma Lighthouse.

Cabrillo National Monument – pomnik portugalskiego żeglarza, Juana Rodrigueza Cabrillo, który w służbie korony hiszpańskiej badał nieznane jeszcze zachodnie wybrzeże obecnych Stanów Zjednoczonych, wznosi się na południowym krańcu półwyspu (zobacz: pierwsze zdjęcie w artykule). Platforma na której jest usytuowany, oferuje doskonały widok na Zatokę San Diego, jak i same miasto.

Jeśli odwiedzasz San Diego w październiku, wybierz się do Point Loma w weekend. W każdą niedzielę października odbywa się tu doroczny impreza, Cabrillo Open House, będąca rekonstrukcją wydarzeń historycznych związanych z przybyciem Cabrillo i pierwszych Europejczyków do Zatoki San Diego.

Liberty Station – dawna baza szkoleniowa amerykańskiej Marynarki Wojennej, przekształcona została w tętniące życiem centrum kulturalne, znane jako Arts District. Można tu zwiedzić ciekawą ekspozycję nawiązującą do wojskowej przeszłości miejsca, jak i zobaczyć wystawę sztuki, koncert, czy przedstawienie teatralne, a także kupić wyroby rękodzieła, zjeść posiłek, czy napić lokalnie warzonego piwa.

Poznaj bliżej Arts District Liberty Station.

Fort Rosecrans National Cemetery – choć cmentarze nie są najpopularniejszym celem dla turystów ten cmentarz, na którym spoczywają żołnierze polegli podczas konfliktu pomiędzy USA a Meksykiem w latach 1846-1848 wart jest odwiedzenia i chwili refleksji.

Point Loma cmentarz

National Cemetery Point Loma.

Shelter Island

Zupełnie inne atrakcje oczekują na turystów na Shelter Island, podłużnym pasie lądu rozciągającym się wzdłuż półwyspu Loma Point od strony Zatoki San Diego. Połączony jest on z lądem stałym, co oznacza, iż, pomimo nazwy, nie jest on wcale wyspą.

Shelter Island to jeden z najpopularniejszych terenów rekreacyjnych w San Diego. Mieści ponad 20 parków miejskich, place zabaw, mola, tętniące życiem nabrzeża oraz plaże.

Na Shelter Island regularnie mają miejsce koncerty i imprezy na świeżym powietrzu.

Poznaj aktualny program imprez na Shelter Island Waterfront.

Mieści się tu też kilka hoteli.

Porównaj oferty hoteli w Shelter Island i okolicach.

Fisherman’s Landing

Dawna przystań rybacka w północnej części Point Loma, od strony Zatoki San Diego, to miejsce do którego trafisz prędzej, czy później, jeśli planujesz zwiedzać wybrzeże San Diego od strony wody.

Oferta rejsów i wycieczek łodzią w Sand Diego jest olbrzymia, a wiele z nich wypływa właśnie z Fisherman’s Landing, w szczególności te przygotowane z myślą o pasjonatach wędkarstwa.

Czytaj także:

Atrakcje i wycieczki Point Loma – zarezerwuj: