Walt Disney Family Museum

Choć dziś parki Disneya znaleźć można na dwóch kontynentach, w samych Stanach Zjednoczonych zaś na obydwu wybrzeżach, Myszka Miki, a następnie, poświęcony jej, i innym postaciom z kreskówek park, powstały w Kalifornii.

Tu także, żył i pracował ich pomysłodawca, Walt Disney. Jemu, jego życiu prywatnemu oraz dorobkowi artystycznemu poświęcone jest Walt Disney Family Museum.

Walt Disney Family Museum

Muzeum Walta Disneya w San Francisco.

Muzeum zajmuje trzy historyczne budynki na terenie parku Presidio, tuż nieopodal mostu Golden Gate.

Walt Disney Family Museum zwiedzac można w ramach CityPASS San Francisco.

Kup kartę CityPASS San Francisco online.

Muzeum Disneya – warto odwiedzić?

Kalifornia nie rozczarowuje, jeśli chodzi o parki rozrywki; oprócz Disneylandu, także SeaWorld San Diego, LEGOLAND, Universal Studios Hollywood, czy Six Flags Magic Mountain dostarczą rozrywki (i adrenaliny!) miłośnikom tego typu atrakcji w każdym wieku.

W porównaniu z nimi, Walt Disney Family Museum może, na pierwszy rzut oka, rozczarowywać. Naszym zdaniem jednak, jak najbardziej warte jest uwagi.

Wiekowe budynki kryją fascynującą, i wykorzystującą nowoczesne technologie, ekspozycję, która dostarczy wiedzy nie tylko na temat samego Disneya, ale także kontekstu historycznego i społecznego, w którym przyszło mu budować swoje imperium.  Z tego powodu właśnie, muzeum prawdopodobnie zainteresuje o wiele bardziej dorosłych i starsze dzieci, niż maluchy.

Materiał video powyżej da Ci przedsmak tego, co zobaczysz w muzeum Disneya w San Francisco.

Muzeum powstałe z inicjatywy córki Walta Disneya i zarządzane przez fundację rodzinną nie jest w żaden sposób powiązane z komercyjnym gigantem, jakim jest The Walt Disney Company. Przekazuje wiedzę zarówno na temat szczegółów z życia Disneya, jak i o samym procesie tworzenia filmów animowanych.

Kolekcja Walt Disney Family Museum obejmuje między innymi wczesne rysunki i pierwsze animacje Disneya, dzięki którym zobaczyć można jak ewoluowała postać Myszki Miki, czy Kaczora Donalda.

Znalazło się tu również miejsce dla rozlicznych nagród, jakie na przestrzeni lat zdobywały disnejowskie kreacje.

Najpopularniejsze z kreskówek obejrzeć można w nowoczesnej sali kinowej, położonej na dolnym poziomie muzeum.

Dużą popularnością cieszy się w muzeum olbrzymia (o średnicy ponad 3.5 m) makieta pierwszego parku Disneyland.

Makieta Disneylandu

Disneyland w miniaturze.

Walt Disney Family Museum – bilety

Muzeum czynne jest od czwartku do niedzieli, w godzinach 10:00 – 17:30 (ostatnie wejście o 16:30).

Cena biletów wynosi:

  • dorośli (18-64 lat) – $25
  • uczniowie/studenci – $20
  • dzieci i młodzież (6-17 lat) – $15
  • seniorzy (65+) – $20

Dzieci do 5 roku życia wchodzą za darmo.

Bez dodatkowej opłaty muzeum Walt Disney Family Museum odwiedzić możesz wykupując kartę CityPASS San Francisco, umożliwiającą wstęp do 4 z najpopularniejszych atrakcji San Francisco za jednorazową opłatą w wysokości $76.

Zobacz także: