Wycieczki do Monterey Bay z GetYourGuide

Położona około 150 km na południe od San Francisco, Zatoka Monterey to prawdziwa kopalnia atrakcji, które zadowolą szczególnie osoby ceniące sobie wypoczynek na świeżym powietrzu i kontakt z naturą.

Wycieczki do Monterey Bay

Krajobraz Monterey Bay.

Jeśli potrzebujesz chwili wytchnienia od wielkomiejskiego zgiełku San Francisco, zaledwie 1.5h dzieli Cię od przepięknych plaż, urokliwych nadmorskich osad i rezerwatów przyrody.

Wynajem samochodu San Francisc Lotnisko (SFO).

Turyści, którzy nie dysponują własnym środkiem transportu, lub, który wolą zdać się na zorganizowane imprezy, znajdą szeroki wybór wycieczek do Monterey Bay na portalu GetYourGuide. Współpracuje on z wieloma lokalnymi touroperatorami, oferując atrakcje na każdą kieszeń i gusta.

Dodatkową zaletą korzystania z serwisu GetYourGuide jest możliwość zrezygnowania z wykupionej imprezy z 24-godzinnym wyprzedzeniem, z całkowitym zwrotem kosztów.

Niektóre z atrakcji Zatoki Monterey w ofercie GetYourGuide:

Obserwacja wielorybów Monterey Bay

Zatokę Monterey upodobało sobie wiele gatunków morskich ssaków, ptaków, ryb i skorupiaków. Spotkać tu można między innymi wieloryby – humbaki i pływacze szare. Obserwacja z pokładu łodzi tych morskich gigantów są jedną z najpopularniejszych atrakcji tego rejonu kalifornijskiego wybrzeża.

Ceny trwających zazwyczaj 2-3 godziny rejsów śladami wielorybów zaczynają się od $60/osoby.

Obserwacja wielorybów Monterey

Whale watching – popularna atrakcja Monterey Bay.

Matka Natura rządzi się własnymi prawami i nikt nie może zagwarantować, iż do wielorybów uda się zbliżyć – a na brak tej możliwości narzekają najczęściej osoby, które w podobnych atrakcjach brały już udział. Dobrostan zwierząt zawsze jest nadrzędnym celem organizatorów tych wycieczek w Zatoce Moneterey, której znaczna część jest rezerwatem przyrody. Jeśli te więc nie będą akurat w nastroju na bliskie spotkania z człowiek, ich duża liczebność w okolicznych wodach sprawia jednak, iż zawsze obserwować je można z oddali.

Dodatkowym bonusem wycieczek w celu obserwacji wielorybów w Monterey Bay mogą okazać się nieplanowane spotkania z delfinami lub fokami.

Monterey rowerem

Rejon Monterey Bay doskonale zwiedza się rowerem. GetYourGuide oferuje zarówno wynajem rowerów, w tym elektrycznych, jak i zorganizowane wycieczki rowerowe z przewodnikiem, z przystankami w punktach widokowych, przy znanych plażach, lub posiadłościach celebrytów.

Wycieczki rowerem Monterey

Wycieczki rowerowe Monterey Bay.

Carmel-by-the-Sea, Monterey, Santa Cruz – kurorty Monterey Bay

Zorganizowane wycieczki to także sposób na zwiedzenie nadmorskich miejscowości zatoki.

Miasteczko Carmel-by-the-Sea, dzięki niezwykle malowniczemu położeniu od zawsze przyciągało artystów, malarzy i poetów, stając się mekką kalifornijskiej, i nie tylko, bohemy.  Dziś pełno w nim klimatycznych restauracji i kafejek, galerii sztuki i sklepów vintage.

restauracja Carmel-by-the-Sea

Jedna z wielu urokliwych restauracji w Carmel-by-the-Sea.

Santa Cruz, z kolei, to nazwa znana wszystkim wielbicielom surfu. Oprócz plaż oferujących doskonałe warunki oraz zaplecze do uprawiania tego sportu, Santa Cruz to także położone praktycznie nad brzegiem oceanu wesołe miasteczko, oferujące klasyczny, drewniany rollercoaster i inne lunaparkowe atrakcje.

„Vibe” nadmorskiego miasteczka poczujesz także w Monterey, gdzie oprócz historycznej dzielnicy, Cannery Row – dawnej fabryki konserw rybnych, odwiedzić jest warto także Monterey Bay Aquarium.

Ceny zorganizowanych wycieczek do nadmorskich miejscowości w zatoce zaczynają się około $100/os.

Zobacz także: